UPDATE command denied to user 'zsme_leonardo'@'localhost' for table 'leon_settings' Artykuły: Blog - Leonardo.zsme.pl
Leonardo.zsme.pl
Aktualności · Pobierz · Linki · Kontakt28 July 2021 / 13:08
..: Menu :..
Informacje
  O projekcie
  Europass
  Przygotowanie językowo-kulturowe

O nas
  Uczestnicy
  Blog
  Galeria
  Nasz staż - multimedia
  Zobacz film

Info dla stażysty
  Blogujemy
  Program kulturalny
  Ankieta półmetkowa
  Ankieta końcowa

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Blog - czyli nasze wspomnienia ze stażu
Piątek, 23 listopada

Rozpoczeliśmy kolejny dzień praktyk. Po paru dniach brzydkiej pogody w końcu przywitało nas słońce. Smile Dzisiaj na praktykach dalej segregowaliśmy sprzęt komputerowe oraz kable, w tym samym momencie 6 osobowa grupa poszła naprawiać komputery. Dzisiaj dowiedzieliśmy się dużo na temat astmy oraz alergii pokarmowej, powiedziano jak mamy się zachowywać w takich sytuacjach gdy spotkamy kogoś kto potrzebuje pomocy. Szef zrobił nam dzisiaj też mały quiz muzyczny w którym można było wygrać procesor oraz mieliśmy do zrobienia plan filmu który nakręcaliśmy. I tak oto zakończył kolejny ''pracowity'' dzień w Anglii. Smile

 

/Mateusz Niewelt/Czwartek, 22 listopad

Dwunasty dzień pobytu w Anglii. Pogoda jak na ten kraj przystało bardzo deszczowa, nie zabrakło również powodzi, pływających samochodów i bardzo silnego wiatru, który utrudniał nam dojście do pracy, jak i powrót do domu. Na dzisiejszych praktykach zajmowaliśmy się segregacją okablowania i składaniem komputerów z pozostałości na składzie. Pracę "przerwała" nam pani z Meridian School, aby przeprowadzić zbiorową ankietę. Zadawała pytania na temat naszego zakwaterowania, czy wszystko jest w porządku i jak oceniamy nasz pobyt tutaj. Każdy jest jak najbardziej zadowolony, a dzisiaj świętujemy 18te urodziny naszego ostatniego, niepełnoletniego kolegi Wink

 

/Robert Maciączyk/Środa, 21 listopada

Dzisiaj rozpoczął się kolejny dzień praktyk. Pogoda była lepsza niż zazwyczaj. Na dzisiejszych praktykach szef dał nam dużo sprzętu komputerowego i nie tylko do diagnostyki. Trzeba było zanalizować błędy i jeśli się dało naprawić sprzęt. Jednym bylo ciężko i się męczyli, a innym łatwo poszło. Były tam np. różne komputery, drukarki, tablety, klawiatury, mikrofony, konsolki portable, switche itp. Jedne były dobre, a inne nadawały się do wyrzucenia jak np. drukarka, która nie reagowala. Jednak 3TC poradzi sobie z każdym problemem i zreperowano co tylko sie dało. Naprawione rzeczy odsegregowano od złych. Najciekawszą rzeczą wg mnie była mała lecz droga tablica multimedialna, która działała doskonale. Dzień zakończył się bardzo dobrze.

 

/Rober Kuczera/Wtorek, 20 listopada

Kolejny dzień praktyk. Po wczorajszych przygotowaniach mielismy za zadanie nakręcenie minutowego filmiku o naszych doświadczeniach w Anglii pt. "My video diary". Poszło nam całkiem nieźle. Później mielismy wykład prowadzony przez naszą "big boss" o zagrożeniach i ich zapobieganiu. Po wykładzie mogliśmy sobie umilić czas pracując na programie Sony Acid Music Studio. Naszym nastrojom nie sprzyja dzisiejsza deszczowa pogoda, jednak umilamy sobie czas w Meridian School grając w tenisa stołowego oraz piłkarzyki.

 

/Koszyk Mateusz/Poniedziałek, 19 listopada

Znów poniedziałek. Kolejny dzień pracy rozpoczęty brytyjską Nescafe Classic w kubkach pana Trevora Lowmana. Jak zwykle zostaliśmy odciągnięci od komputerów piosenką „Eye of the tiger” po to aby został nam przedstawiony plan dnia. Nasze zadanie nosiło nazwę ,, Movie Diary" i polegało na nagraniu filmu w którym każdy z nas wypowiadał się na temat wrażeń z pobytu w Anglii m.in o rodzinie z którą mieszkamy, firmie w której pracujemy i wykonywanych przez nas zadaniach jak również o jedzeniu, mieście i miejscach które zwiedziliśmy zarówno sami jak i z opiekunami, ale także o kosztach za towary czy usługi. Każdy z praktykantów nagrał film na PSP.. Następnie zostały nam przedstwione uszkodzone jednostki a naszym zadaniem było wybranie jednej z nich, zdiagnozowanie i naprawienie jej.

 

/Folga Dorian/Niedziela, 18 listopada

Dzisiejszy dzień przywitał większość z nas tradycyjnym brytyjskim śniadaniem: kiełbaski, bekon, jajka, pieczarki no i nieodzowne tosty. Spotkanie na lodowisku okazało się świetnym pomysłem i co bardziej odważni  pozwolili sobie na dwie godziny „szaleństwa” na lodzie. O zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, coraz bardziej przypominają nam dekoracje na ulicach, składane dzisiaj stoiska na jarmark świąteczny, który zapewne rozpocznie się niebawem, oraz wystrój i coraz większe kolejki w sklepach. Chyba to już najwyższy czas aby pomyśleć o upominkach dla najbliższych.

 

Opiekunowie
Małgorzata Wołowiec i Damian NiesobskiSobota, 17 listopada - Wycieczka do Eden Project

W sobotę udaliśmy się parę kilometrów za Plymouth do Eden Project. Jest to ogród botaniczny  i edukacyjna organizacja charytatywna w hrabstwie Kornwalia, zbudowana w dawnej kopalni gliny kaolinowej. Przeprowadzenie tego projektu miało na celu udowodnienie faktu, iż regeneracja na jałowej glebie jest jak najbardziej możliwa. Zgromadzono tu 18 tys. gatunków roślin z kilku stref klimatycznych świata.

 

Zasadniczą częścią jest budowla składająca się z przepuszczających światło kopuł, w której hodowane są rośliny ze wszystkich części świata. Kopuły wykonane są z kilkuset sześciokątnych na wpół przezroczystych plastikowych plastrów mających zdolność przepuszczania wilgoci i powietrza.  Autorem pomysłu jest Tim Smit, a projekt wykonał brytyjski architekt Nicholas Grimshaw. Projekt zrealizowano w dwa lata i 3 miesiące, a oddano do dyspozycji publicznej 17 marca 2001.

 

Całość podzielona jest na:

 

- biom tropikalny wilgotny: uznany za największą szklarnię świata. Największy las tropikalny w zamknięciu zajmuje powierzchnię 1,3 hektara, ma 55 m wysokości i 200 m długości. Rosną tam m.in. bananowce, bambusy. Ja po zwiedzeniu polecam szczególnie miłośnikom sauny.

 

- biom tropikalny suchy: ma powierzchnię 0,6 ha i 135 m długości. Rosną tam m.in. oliwki, winogrona i inne rośliny strefy podzwrotnikowej.  Jeżeli ktoś lubi klimat, widoki i zapach krajów z nad morza Śródziemnego i Kalifornii to spędzi tam zapewne przemiłe chwile kosztując smakołyków w śródziemnomorskiej kafejce.

 

W obu biomach panują warunki cieplne i wilgotnościowe sprzyjające rozwojowi roślin z ciepłych stref klimatycznych: podrównikowej i zwrotnikowej. Dlatego tez w chłodne dni przyjemnie jest tam spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

- biom zewnętrzny: 10 lat temu ten biom był jałową ziemią, bez gleby i roślin. Dziś łagodny klimat kornwalijski pozwala na rozwój roślin strefy śródziemnomorskiej – uprawia się tam m.in. herbatę, lawendę.

 

W dobudowanej w 2007 roku części zwanej The Core pokazane są różne punkty widzenia natury i ekologii. Tutaj możesz wypróbować największy na świecie dziadek do orzechów, oraz odkryć „usługi” świadczone przez rośliny, włącznie z klimatyzacją.

 

Eden Project pomyślany jest nie tylko jako ogród botaniczny, ale również jako instytucja edukacyjna. Jej zadaniem jest pokazać relacje zachodzące w naturze i uczulić odbiorcę na ekologiczne aspekty życia na Ziemi.

 

O godzinie 16.30 wróciliśmy  do Plymouth i mimo, że dzień miał być dla nas relaksujący większość odczuwała zmęczenie, czyżby aklimatyzacja?

 

Opiekunowie
Małgorzata Wołowiec i Damian Niesobski

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
..: Galeria :..

Zapraszamy do naszej
galerii zdjęć.


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

Niniejsza strona internetowa odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.