UPDATE command denied to user 'zsme_leonardo'@'localhost' for table 'leon_settings' Artykuły: Blog - Leonardo.zsme.pl
Leonardo.zsme.pl
Aktualności · Pobierz · Linki · Kontakt27 September 2021 / 06:03
..: Menu :..
Informacje
  O projekcie
  Europass
  Przygotowanie językowo-kulturowe

O nas
  Uczestnicy
  Blog
  Galeria
  Nasz staż - multimedia
  Zobacz film

Info dla stażysty
  Blogujemy
  Program kulturalny
  Ankieta półmetkowa
  Ankieta końcowa

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Blog - czyli nasze wspomnienia ze stażu
Piątek, 7 grudnia
I oto nadszedł nasz ostatni dzień naszego pobytu w malowniczym mieście Plymouth. W przerwie stażu o godzinie 12:30 odbyła się ceremonia pożegnalna połączona z rozdaniem certyfikatów ECVET (The European Credit system for Vocational Education and Training). Podczas ceremonii oczywiście wręczyliśmy symboliczny upominek dyrektorowi TellUs. Na sam koniec czekał nas jeszcze egzamin sprawdzający nasze postępy ze znajomości języka angielskiego. Po wizycie w Swarthmore Centre (TellUs), dokończyliśmy pracę na stażu i każdy zaczął się przygotowywać do powrotu do kraju.

/Zientek Patryk/Czwartek, 6 grudnia

Kolejny dzien blizej powrotu do domu i ostatni dzien naszych praktyk. Trevor uczynil go dniem wolnym tak wiec wszyscy korzystali z dobrodziejstw elektroniki i informatyki grajac w gry i sluchajac muzyki. Pod koniec rozdal nam certyfikaty i zaprosil nas do swojego domu by w milej atmosferze przy grze w biladra oraz na konsoli powiedziec nam Good Bye. Do zobaczenia w kraju juz niedlugo :D

\Rafal Winecki/Środa, 5 grudnia

Dzisiejszy dzień rozpoczeliśmy standardowo tostami na śniadanie. Pogoda na dzisiaj: bez deszczu, lekki chłodek i słoneczko. Na praktykach odwiedził nas amerykanin i poprowadzil wyklad na temat sieci oraz protokołów sieciowych. Wszystkim dopisywał dobry humor ponieważ już niedługo wracamy do Polski. Troje z nas pojechalo do szkoly z komputerami, które w ostatnich dniach przysporzyły nam  wiele problemów. Reszta została w Pilgrim Centre pijąc kawke z kubków Trevora Lowmana i uzupełniała wszelkie braki w swoich dokumentach. Wieczór spędziliśmy w Tellusie grając w ping-ponga oraz piłkarzyki.

/Łukasz Wieczorek/Wtorek, 4 grudnia

Dobiegamy do końca naszego pobytu w Plymouth, niektórzy z nas tęsknią za domem a jedni chcieliby tu zostać każdego z nas w jakimś stopniu będzie ciągło do tego miasta. Dzień rozpoczelismy od czegoś nowego poznawaliśmy tajniki Photoshopa, niektórym ten program się spodobał i zaczęli robić w nim swoje własne projekty, które mieliśmy wykorzystać w następnym dniu praktyk. Poźniej każdy z nas miał nagrać swój ostatni "Video Diary", w którym miał się znajdować cały okres naszych praktyk w Anglii. Nie dla każdego była to błachostka, ponieważ musieliśmy mówić minimum 2 min bez użycia jakichkolwiek "ściąg". Jak zawsze na koniec każdego wtorku każdy z nas idzie do szkoły gdyż dziś jest dzień w którym każdy może pograć, spotkać się na spokojnie i porozmawiac.

/Szymura Amadeusz/Poniedziałek, 3 grudnia

Nadszedł świt i rozpoczął się ostatni tydzień naszego pobytu w Anglii. Z samego rana powitało nas słońce oraz zimny i jakże porywisty wiatr. Dla niektórych nie odeszły również od monotonnej `tradycji` poranne tosty. Po przybyciu do ośrodka w Pilgrim Center gdzie odbywają się nasze praktyki, równo o 9:30 zostaliśmy zmuszeni do uwagi utworem `Eye Of The Tiger`. Od raz zostało wyznaczone na czym będzie polegał dzień. Minął on dosyć szybko lecz trochę męcząco dla mojej ekipy. Zostaliśmy powołani do zainstalowania internetu w budce komentatorskiej. Wynikło dużo komplikacji, a przy tym złapał nas deszcz. Pogoda typowa dla tego kraju. Po powrocie do domu nie pozostało nic innego jak zabrać swój kubełek KFC i puścić dobry film... bo co w taką pogodę wypada robić.

/Szpunar Dominik/Niedziela, 2 grudnia

Ostatnie niedziela w Plymouth to już najwyższy czas aby zapoznać się z angielskimi tradycjami bożonarodzeniowymi , oraz świątecznymi smakołykami: Christmas pudding, mince pies Smile

Opiekunowie
Małgorzata Wołowiec i Damian NiesobskiSobota, 1 grudnia

Grudzień powitał nas piękną pogodą i otaczającą zewsząd atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy dzień grudnia to także ostatnia wyprawa na wycieczkę, tym razem do malowniczej miejscowości Exeter. Exeter jest to miasto założone na wzniesieniu otoczonym przez stepowe wzgórza, na brzegu rzeki Exe w pobliżu jej ujścia do Kanału La Manche. Jest to ośrodek administracyjny hrabstwa Devon i miasto przyciągające licznych turystów. Prócz licznych kamieniczek z XVI i XVII wieku uwagę nasza przykuła górująca nad miastem katedra. Budowę Katedry Świętego Piotra rozpoczęli Normanowie w 1114 roku. Najstarszą zachowaną częścią budowli są wieże katedry. Wewnątrz można podziwiać najdłuższe, gotyckie sklepienie na świecie. W północnym transepcie działa XV-wieczny zegar astronomiczny. Zegar prezentuje-ówcześnie obowiązująca geocentryczną budowę wszechświata. Po zwiedzeniu katedry wybraliśmy się na spacer po mieście, chłonąc tutejszą atmosferę wśród niesamowitych zapachów dochodzących ze stoisk Exeter Christmas Market.

Opiekunowie
Małgorzata Wołowiec i Damian Niesobski

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
..: Galeria :..

Zapraszamy do naszej
galerii zdjęć.


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

Niniejsza strona internetowa odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.